Cięcie, obróbka,  plexi CNC

Pleksi i inne tworzywa sztuczne są dość popularne i dostępne na rynku, ale czasami nie jest potrzebny cały duży arkusz

o wymiarach 2050 x 3050 mm i to jeszcze w specyficznym kolorze lub grubości.

Cięcie pleksi i innych tworzyw sztucznych, obróbka, termo formowanie takich materiałów to nasza specjalność. Najgrubsza płyta – blok pleksi, który obrabialiśmy miała 120 mm – 12 cm. Cięcie tworzyw z pozoru wydaję się łatwe i nieskomplikowane, ale to tylko z pozoru. Przez zastosowanie do cięcia niewłaściwych narzędzi lub urządzeń możemy zniszczyć bezpowrotnie materiał, lub nie uzyskać właściwych efektów.

Mamy bardzo szeroki asortyment tworzyw, prowadzimy sprzedaż detaliczną nawet najmniejszych rozmiarów.
Na miejscu wycinamy nawet bardzo skomplikowane kształty. Jeżeli z różnych powodów nie ma gotowego projektu cięcia na pewno pomożemy i przygotujemy projekt we w właściwym formacie.

Cięcie plexi i tworzyw mamy opanowane do perfekcji.

Dotyczy to nie tylko pleksy, ale także różnych innych tworzyw sztucznych: PCV spienione i twarde, poliwęglan lity i komorowy, styrodur, ABS i wiele innych.

Cięcie pleksi, jej obróbka, a także jej termo formowanie wymaga odpowiedniej wiedzy i czasem zastosowania specjalistycznych narzędzi.

Taka obróbka może być wykonana na ploterze CNC, może też być cięta laserem CO2. Wybór odpowiedniego sposobu obróbki wynika z rodzaju materiału, jego charakterystyki i oczekiwań klienta.

Po cięciu na odpowiednie wymiary możemy poddać tworzywo termo formowaniu. Polega to na doprowadzeniu materiału do stanu plastyczności, odpowiednim ukształtowaniu, a następie powolnym studzeniu. Często po termo formowaniu materiał musi być poddany długotrwałemu wygrzewaniu, aby „odpuścić” wszystkie naprężenia wewnętrzne.

Cena zakupu zależy od rodzaju materiału, jego grubości i specyficznych właściwości.

Służymy pomocą w doborze odpowiedniego rodzaju materiału do konkretnego zastosowania – gdyż inne wymogi musi spełniać materiał stosowany wewnątrz, a inne za zewnątrz, inne taki który ma przepuszczać promieniowanie ultrafioletowe, a inne taki który powinien to promieniowanie blokować, inne który musi być odporny na wandalizm, a jeszcze inne taki który spełnia tylko funkcje dekoracyjne. Do tego dochodzą jeszcze takie specyficzne właściwości jak: palność lub niepalność, atesty do odpowiednich zastosowań, wymogi bezpieczeństwa stosowania itp.
Wymogów technicznych i rodzajowych jest bardzo dużo i nasza wiedza i doświadczenie może być bardzo pomocne w wyborze odpowiedniego – specyficznego materiału.

Każde zamówienie, nawet najmniejsze jest dla nas ważne i możliwe do zrealizowania.