OWIEWKI DO MOTOCYKLI

Owiewki – do motocykli (owiewki po angielsku: Fairings) lub inaczej plastiki to poszycie motocykla, które działa podobnie jak karoseria w samochodzie. Powłoka chroniąca motocyklistę przed chłodnym wiatrem, deszczem i owadami to właśnie owiewka. W owiewki wyposażone są głównie motocykle sportowe, ponieważ osiągają one duże prędkości. Z drugiej strony owiewki sprawiają, że motocykl nabiera aerodynamicznych kształtów, więc poprawiamy w ten sposób również osiągi maszyny. Najważniejszym elementem zestawu owiewek jest czasza, która osłania przód motoru i nadaje mu wybraną estetykę. Do tego owiewki boczne, które chronią nogi i osłony rąk, czyli handbary. Dodatkowo motocykle sportowe wyposaża się w przednią szybę.

Owiewki do motocykli są akcesoriami, które znacznie poprawiają komfort jazdy, szczególnie podczas długich podróży. Zwiększają komfort jazdy w trasie blokując masy powietrza uderzające w kierowcę. Przy większych prędkościach jazda bez owiewek bywa męcząca a czasem również niebezpieczna, gdy siła wiatru chce zerwać kierowcę z siedziska. W motocyklu sportowym, owiewki pomagają opływać motocykl wpływając na zmniejszenie oporów powietrza i polepszając jego osiągi.

Owiewki do motocykli – szyby czołowe to przede wszystkim gwarancja bezpiecznej i komfortowej jazdy. Posiadają wysoki standard wykonania i doskonałą jakość optyczną. Owiewki do motocykli poprawiają wygląd jednośladu. Oczywiście zależy to od upodobań i mody, bo niektórzy posiadacze jednośladów preferują bardziej spartański wygląd motocykla.

Aby owiewki do motocykli mogły właściwie spełniać swoją rolę muszą być wykonane z odpowiedniego materiału, elastycznego ale niełamliwego, aby siła wiatru nie była w stanie jej uszkodzić albo złamać, gdyż nawet najmniejsze uszkodzenie w czasie szybkiej jazdy stanowi śmiertelne zagrożenie dla motocyklisty. Drugim warunkiem jest właściwe ukształtowanie owiewki, czyli jej wysokość musi być indywidualnie dobrana do wzrostu motocyklisty, aby strumień powietrza nie padał na twarz, ale też aby szyba do motocykla nie była monstrualnie wysoka, stawiając duży opór dla powietrza. Jednym słowem nie zawsze seryjna, standardowa owiewka do motocykla będzie idealnym rozwiązaniem.

Produkowane przez nas owiewki – szyby czołowe do motocykli wykonane są z najwyższej jakości materiału – poliwęglanu (policarbonat). Zastosowanie tego materiału daje 100% gwarancję, że żaden kamień, odprysk lub duży owad, a nawet ptak, nie uszkodzą owiewki, a co najważniejsze nie uszkodzą twarzy motocyklisty. Dzięki termoformowaniu owiewki utrzymują zadany kształt, zapewniając doskonałą ochronę przed wiatrem. Oczywiście wytwarzane przez nas szyby do motocykli są odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne oraz zarysowania.

Oprócz normalnych bezbarwnych owiewek motocyklowych wykonujemy również owiewki z grawerem. Na życzenie wygrawerujemy każde zdobienie, logo, napis lub indywidualnie dobrany kształt. Dla podkreślenia widoczności grafiki graweru można zastosować diody led (krawędziowe) nie zmieniające grubości owiewki. Podświetlenie takie możemy wykonać w różnych kolorach – wg upodobań klienta.

Oprócz owiewek czołowych produkujemy też owiewki boczne oraz osłony dłoni i kolan, tzw deflektory, które działają w ten sposób, że kierują przepływ powietrza z dala od dłoni i kolan kierowcy, chroniąc te części ciała w chłodniejsze dni. Z funkcjonalnego punktu widzenia deflektory blokują wiatr, deszcz i zanieczyszczenia, umożliwiając większą wygodę jazdy.

Wykonamy każdy rodzaj owiewki dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta. Każdy pomysł na oryginalną owiewkę można wspólnie przedyskutować i znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Specjalizujemy się w owiewkach – szybach do motocykli turystycznych, często przerabiamy oryginalne szyby zmieniając ich wymiary dostosowując do indywidualnych potrzeb. Zdarza się że oryginalna owiewka kończy się na granicy oczu motocyklisty utrudniając obserwowanie drogi, i wtedy skracamy ją minimalnie, bez demontażu i rozbiórki motocykla.

WYKONAMY OWIEWKI DO MOTOCYKLI KAŻDEJ MARKI!!!

Poniżej przedstawiamy owiewkę wykonaną na indywidualne zamówienie do motocykla marki Harley Fxd dyna super glide: na zdjęciu jest ona z folią zabezpieczającą.

owiewki do motycykli    owiewka do Harley Fxd dyna super glide  owiewka na indywidualne zamówienie

Przykładową owiewkę boczną z grawerem i podświetloną diodami led wykonaną na indywidualne zamówienie do motocykla marki Harley Electra Glide obrazują poniższe zdjęcia:

szyba boczna z grawerem    owiewka boczna do motocyklaowiewka z grawerem podświetlanym