Termoformowanie

Proces technologiczny o nazwie termoformowanie jest dość powszechnie znany i stosuje go wielu producentów, szczególnie do opakowań spożywczych, elementów obudów itp. Nazwa ta obejmuje różne technologie – termo formowanie próżniowe, ciśnieniowe, formuły mieszane i inne.

Niewiele jednak firm ma odpowiednie doświadczenie z kształtowaniem i termoformowaniem i produkcją dużych elementów z PMMA, czyli popularnej plexi.

Wynika to ze specyfiki i charakterystyki tego surowca. Charakteryzuje się on znaczną rozszerzalnością i bardzo silnymi naprężeniami wewnętrznymi po zakończeniu procesu kształtowania. Wymaga to stosowani a relaksacji – odprężania, w celu redukcji naprężeń i uzyskania trwałego i mocnego wyrobu. Te wymogi powodują że niewielu producentów podejmuje się wykonania wyrobów z materiałów o dużej grubości.

Nasza firma dzięki wieloletniemu doświadczeniu, stosując termo formowanie i kształtowanie termiczne wykonuje różne elementy z materiału o dużych grubościach, dużych wymiarach, i skomplikowanych kształtach. Używamy do tego najwyższej jakości materiały, o dużej przejrzystości, odporności na zarysowania, i dużej trwałości.

Wykonujemy elementy wielkogabarytowe, ale także małe, specyficzne zamówienia.

Produkujemy płyty akrylowe do solariów, owiewki i szyby do łodzi, żaglówek, jachtów, obudowy do maszyn i urządzeń, obudowy do dekoracji muzealnych i wystawienniczych i wiele, wiele innych zastosowań.

Każde zamówienie, nawet najmniejsze jest dla nas ważne i możliwe do zrealizowania. Zawsze warto zapytać i przedyskutować czy dany problem uda się rozwiązać.
Zapraszamy do wyceny termoformowania.